Lanzarote

Lanzarote jest wyspą pochodzenia wulkanicznego, utworzoną trzydzieści pięć milionów lat temu. Jest to najbardziej wysunięta na wschód i czwarta co do wielkości wyspa archipelagu. Otoczona wodami Oceanu Atlantyckiego, znajduje się tysiące kilometrów od Hiszpanii i sto dwadzieścia pięć kilometrów od wybrzeży Afryki.

lanzaroteLanzarote leży najbliżej Fuenteventury, kolejnej wyspy kanaryjskiej. Dzieli je zaledwie jedenaści kilometrów. Lazarote charakteryzuje jej wydłużony kształt sześćdziesięciu kilometrów długości i około dwudzieściu pięciu kilometrów szerokości. Linia wybrzeża jest zróżnicowana od piaszczystej do kamienistej i rozciąga się na ponad dwieście kilometrów z bajecznym widokiem na góry Famara na północy i Ajaches na południu wyspy.

Klimat wyspy jest ustabilizowany przez cały rok. Średnie temperatury w roku plasują się w okolicach 21 stopni, przy 32 stopniach latem i spadku temperatury pomiędzy 15 a 25 stopni w czasie miesięcy zimowych. Mimo, iż liczba turystów, odwiedzających Lanzarote każdego roku rośnie, władze lokalne podtrzymują ścisłą politykę i kontrolę w stosunku do wszelkich inwestycji zwiększających ilość zabudowań. Nie mniej jednak, Lanzarote posiada własne lotnisko w Arrecife mimo, iż można się tutaj dostać także poprzez prom z innych wysp kanaryjskich lub Hiszpanii.

Lanzarote has its own international airport in Arrecife and can also be reached from the other Canary Islands and mainland Spain by ferry boat.