Walencja

Region Walencji w Hiszpanii jest bardzo pięknym i żyznym terenem, znanym jako ‘La Huerta’ (ogród Hiszpanii). Wspólnota Autonomiczna Walencji to region w południowo-wschodniej Hiszpanii, podzielony na trzy odrębne prowincje. Od północy na południe znajdują się kolejno Castellón, Walencja i Alicante. Walencia jest długim i dość wąskim obszarem terenu z cienkim lecz żyznym pasmem wybrzeża. Linia wybrzeża rozciąga się na około 518 km i stanowią ją głównie białe, piaszczyste plaże, tworzące ‘Costa del Azahar’ na północy i ‘Costa Blanca’ na południu.

Region Walencji łączy w sobie nowoczesność i tradycję. Jej stolica, również zwana Walencią, jest tego doskonałym przykładem, z jego spektakularnym kompleksem Miasta Sztuki i Nauki, usytułowanym tuż prz zabytkowym centrum, pochodzącym z czasów średniowiecza.

Klimat Walencji wydaje się być łagodnym przez cały rok. Na północ od Walencji, na wybrzeżu ‘Costa del Azahar’ (Wybrzeże Kwitnącej Pomarańczy), znaleźć można szereg mniej spopularyzowanych ośrodków, a także historyczne miasto Sagunto z pozostałościami rzymskiego teatru, światyni i cyrku oraz dwuch fortec arabskich. Na południe, wzdłuż wybrzeża ‘Costa Blanca’ (Białe Wybrzeże) rozciągają się niektóre z najpiękniejszych plaż Hiszpanii. Imprezować można w międzynarodowych ośrodkach, takich jak Benidorm, Torrevieja i tętniącej życiem stolicy prowincji, Alicante. Ośrodki takie jak Denia i Gandi zachowują charakter o nieco bardziej tradycyjnym hiszpańskim folklorze.

W głębi lądu kryje się zupłnie inny świat, w którym górskie korony i zamki zdobią wypukłości terenu. Miasto Morella przepasują nienaruszone mury średniowieczne; sercem Xàtivi jest jej wspaniały zamek, a klejnotem Elche są najrozleglejsze w całej Europie gaje palmowe.