Murcja

Region Murcji może się poszczycić kilometrami piaszczystych plaż wzdłuż ‘Costa Calida’ (Ciepłe Wybrzeże), surowymi górami, lazurowymi jeziorami oraz żyznymi równinami, na którym rośnie niemal wszystko, począwszy od chrupkich warzyw sałatkowych, poprzez wysokiej jakości bawełnę i ryż, aż po soczyste owoce pomarańczy, cytryny, winogron i moreli. Murcja posiada wszystko to, jak również najzdrowszy klimat w Europie (według Światowej Organizacji Zdrowia) z ponad 320-stoma dniami słonecznymi w roku.

Poza znanymi nadmorskimi kurortami, region ten jest ogólnie stosunkowo mało znany, nawet w samej Hiszpanii, co oznacza jednak również, że Murcja jest nadal naturalnym i uchowanym, w porównaniu do innych, bardziej zatłoczonych obszarów na hiszpańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Łagodny klimat z bardzo krótkimi okresami opadów w roku oraz zróżnicowany krajobraz ekologiczny przyciąga turystów spragnionych słonecznego klimatu, sprzyjającego dobremu samopoczuciu. Wybrzeża Murcji, z ponad 200-stoma plażami, posiada dwa różne zbiorniki wodne: śródziemnomorskie i Morza Mniejszego (Mar Menor) z wysuniętym odcinkiem lądu o nazwie ‘La Manga’. Murcja jest stolicą prowincji i posiada własny uniwersytet.

Skąpany w Morzu śródziemnomorskim region Murcji jest nie tylko znany z pięknych plaż ale także z ogromnej liczby miejsc naturalnego piękna przyrody nadal czekającego na swoje odkrycie. To właśnie jej naturalny wdzięki i przyrodnicze kontrasty sprawiają, że Murcja wyróżnia się spośród pozostałych regionów Hiszpanii.

Naturalne otwarte przestrzenie, które wyglądają jak najbardziej odludne pustynie posiadają wspólne bujne, żyzne i zazielenione ziemie takie jak dolina Segura czy dolina Guadaletin: nowoczesne dzielnice mieszkaniowe, które docierają oraz łączą się z małymi średniowiecznymi miasteczkami.

Region jest promowany jako kulturowy ośrodek turystyczny z wieloma atrakcjami dla odwiedzających: zabytki, historyczne ruiny, gastronomia, imprezy kulturalne, muzea, festiwale itp. Murcja jest jednym z hiszpańskich wspólnot autonomicznych, którego znaczenie wśród pozostałych rejonów turystycznych Hiszpanii wzrosło najbardziej w ostatnich latach.