Costa Dorada

Costa Dorada (Daurada) rozciąga się na 216 km od południa Barcelony aż do delty rzeki Ebro. Jej złociste, piaszczyste plaże przyciągają więcej niż 3 ½ mln odwiedzających rocznie, lecz plaże to nie wszystko, co region Costy Dorada ma do zaoferowania.

Najbardziej znanym wśród zagranicznych gości miejscem jest Salou, uważany za jedno z najlepszych hiszpańskich miejsc na wakacyjne plażowanie. Zaledwie na obrzeżach Salou znajduje się Port Aventura, będący jednym z największych parków rozrywki w Europie.

costa daurada

Mniejsze ośrodki wypoczynkowe, takie jak port rybacki Cambrils, oferują spokojniejszą, rodzinną atmosferę wakacyjną podczas gdy miejscowość Sitges jest popularne głównie wśród społeczności gejowskiej.

Rzymskie miasto Tarragona jest warte odwiedzenia, jak również Park Narodowy w delcie rzeki Ebro dalej na południe, które charakteryzuje ciekawa awifauna. W głąb lądu od Costa Dorada znaleźć można interesujący kompleks małych wiosek ze średniowiecznymi klasztorami. Tutaj znajduje się Penedes, jednej z czołowych regionów, zajmujących się produkcją wina oraz cavy (hiszpański odpowiednik szampana). Rejon winiarski koncentruje się w rejonie miasteczka Sant Sadurni d’Anoia.