Barcelona

Barcelona stała się najpopularniejszym miejscem docelowym krótszych wizyt dzieki jej doskonałej lokalizacji na Morzu Śródziemnym, ruchliwemu i kolorowemu życiu ulicy, fascynującej architekturze Gaudiego, doskonałej kuchni oraz, oczywiście, słynnej drużynie piłkarskiej.

Zaledwie weekend wystarczy by zasmakować wspaniałości stolicy Katalonii, do której już zawsze będzie się pragnęło powracać. I dlaczegóż by nie, z tanimi liniami lotniczymi, przez cały rok oferującymi atrakcyjne okazje przelotu na lotnisko w Barcelonie oraz z łatwym dostępem na lotnisko w Gironie na północy.

Większość odwiedzających zatrzymuje się niedaleko Las Ramblas i Dzielnicy Gotyckiej na wschodzie. Barcelona oferuje wiele hoteli lecz często są w pełni zabukowane w czasie weekendów. Wynajmowanie zaś apartamentów popularne jest wśród osób podróżujących w niewielkich grupach. Hostele w Barcelonie, jako najtańsze miejsca noclegowe, stanowią najlepsze rozwiązanie dla tych podróżujących, którzy liczą się z wydatkami. Dzielnica w centrum jest najlepszym miejscem do rozpoczęcia zwiedzania architektury miasta za dnia; w tym architektonicznych arcydzieł Gaudiego, niedokończonej katedry Sagrada Familia oraz Parc Güell na północy. Szczęśliwcy, którzy trafią tutaj akurat gdy FC Barcelona gra w domu, mogą obejrzeć mecz na Camp Nou, stadionie z 98,000 miejsc siedzących.

Wieczorem, otwartych jest mnóstwo kawiarni i restauracji wokół Ramblas, ale warto również udać się do portu na obiad w ‘Porcie Olimpijskim’ lub w tradycyjnej restauracji serwujacej ‘paella’ w obszarze ‘La Barceloneta’.