Estremadura

Estremadura jest jednym z najlepiej strzeżonych sekretnych miejsc w Hiszpanii i zwykle zarezerwowane dla turystów, którzy lubią spędzać swój czas na uboczu. Region ten jest ciekawą mieszankę gór, łąk i pól. Estremadura oferuje obszary naturalnego piękna, wspaniałe historyczne miasta i wysokiej jakości gastronomię.

Extremadura jest domem dla jednego z większych Parków Narodowych i kilku obszarów o wybitnych walorach przyrodniczych, zwłaszcza na północy regionu. Monfragüe jest marzeniem ornitologa, a niezliczone malownicze wioski położone w Vera, Jerte i dolinie Ambroz, jak również w górach Gata są ucztą dla folklorysty.

Estremadura jest regionem o długiej i barwnej historii. Gdy zakres władzy Imperium Rzymskiego rozszerzał się w całej Europie, Merida był ważnym ośrodkiem w tym procesie. Dziś pozostałości rzymskiego amfiteatru, tradycyjnych rzymskich świątyń i akwedukt można zobaczyć, w mieście.

Estremadura może się także poszczycić fascynującą selekcją klasztorów, przyjmujących zwiedzających. Klasztor Yuste, niedaleko Caceres sięga XV wieku i znany jest jako miejsce, do którego, panujący wówczas cesarz, Carlos V, przyszedł, aby dokonoąc swego żywota. Innym klasztorem wartym poświęcenia czasu i uwagi jest klasztor z Guadalupe, zbudowany w XIV wieku i oferujący wgląd w spuściznę zarówno chrześcijańską jak i całej średniowiecznej Europy.

Kolejnym miejscem, o którym warto pamiętać jest ‘Valle de Jerte’. Valle de Jerte jest malowniczą, imponujących rozmiarów doliną, kwiatącą wiśnią. Wczesną wiosną, miejsce to zdecydowanie oferuje scenerie do niezapomnianych zdjęć. Niemalże na granicy portugalskiej, mauretańskie miasto Badajoz mieści interesujące wieże obserwacyjne a Plasencia zapełniona jest średniowiecznymi budynkami i katedrami. Zafra, na południu, to kolejny turystyczny przystanek. Warto zatrzymać się tutaj chociażby po to, by spędzić noc w komnatach zamku, który został przekształcony na hotel Parador.