Minorka

Minorka jest bardziej konserwatywna i skromniejsza niż pozostałe wyspy. To faktycznie rezerwat biosfery. Rozległe mokradła i archeologiczne ruiny chronią wyspę przed dalszą ekspansją infrastruktury. Może niewiele jest tutaj do robienia i zobaczenia (prócz cieszenia się czystymi plażami), ale dla poszukujących spokoju na pięknych, mniej zaludnionych i bardziej odizolowanych plażach, Minorka jest prawdopodobnie najlepszym wyborem spośród wszystkich wysp Balearów.

 

Populacja regionu wynosi conajmniej 92.000. Najwyższy punkt wyspy leży na wysokości 1174 metrów nad poziomem morza na Monte Toro. Podróżując z zachodu na wschód, można spodziewać się więcej niż 50-ciu kilometrów drogi, i jeszcze mniej z północy na południe wyspy.

Sposób życia na Minorce pozostaje bardzo tradycyjny. Spokój życia mieszkańców wyspy nie został zaburzony wraz z pojawieniem się tutaj ruchu turystycznego. Niepowtarzalny urok i charakter miejsca czynią go idealnym dla spokojnych i relaksujących wakacji z dala od zgiełku i hałasu.

Jak dalece sięga znana nam historia, strategiczne położenie geograficzne wyspy zawsze był punktem centralnym dla wielu różnych kultur. Minorka jest dobrze znana z dużej kolekcji megalitycznych, kamiennych zabytków, które są dowodami, pokazującymi lub przynajmniej wspierającymi teorie o prehistorycznej działalności człowieka w tym rejonie.

Z szerokim wyborem miejsc do zjedzenia i picia jak i wieloma atrakcjami za dnia i nocą, Minorka ma do zaoferowania coś dla każdego. Miłośnicy słońca będą bardziej niż tylko zadowoleni z 216 kilometrami kwadratowymi wybrzeża pełnego czystych plaż. Zaś miłośników zwiedzania lub zakupów nie rozczaruje za pewne wizyta na Minorce.