Majorka

Majorka to wyspa o przepięknym krajobrazie, leżąca na Morzu Śródziemnym. Jej wczesna reputacja taniej, masowej turystyki była rezultatem dużego skoku w rozwoju wyspy na południowo-zachodnim wybrzeżu. Wczesnymi ośrodkami, które pozostają popularne do dziś są Magaluf i Palma Nova na zachód od Palmy i Can Pastilla na wschodzie.

W ostatnich latach, Majorka przekształciła się, kładąc większy nacisk na bardziej ekskluzywną turystykię z myślą o odwidzających, chętnych do odkrywania piękna naturalnego wyspy. Wschodnie wybrzeże Majorki składa się z ponad pięćdziesięciu zacisznych zatoczek o niezwykłym krajobrazie. Cala Millor i Cala Bona tworzą idealny punkt rozpoczęcia odkrywania tego regionu.

Majorka jest tą wyspą w grupie wysp Balearów, którą można odwiedzić z powodów innych niż tylko plaża i kluby nocne. Wyspa posiada inne atrakcje, i istnieje tutaj wiele miejsc idealnych do spacerowania i podróżowania. Główna wyspa Balearów, Majorka, ze wszystkich innych wysp Balearów jest najbardziej znana z imprez na plaży, olbrzymich kurortów, i licznych centrów handlowych, ale jest tez w posiadaniu pięknej Serry de Tramuntana, łańcucha górskiego przystosowanego do uprawiania turystyki pieszej oraz gotyckie katedry, ruiny epoki kamienia, osobliwe wioski rybackie i niekończące się pomarańczowe i oliwne gaje. Palma, stolica Balearów, posiada dobrze zachowaną zabytkową dzielnicę.

Północno-wschodnie wybrzeże Majorki posiada ogromną zatokę, która mieści popularne miejscowości Can Picafort i Alcudia. W tym obszarze znaleźć możnajedne z najbardziej ekskluzywnych willi z basenami do wynajęcia na Majorce, a także duży wybór w pełni wyposażnych apartamentów. Bliżej najbardziej wysuniętego na północ punktu wyspy przy Cap de Formentor jest Puerto Pollensa, będące od dawna ulubionym miejscem turystów. Cały ten obszar jest bardzo popularny wśród rowerzystów, spacerowiczów i obserwatorów ptaków.

Serra de Tramuntana jest pasmem górskim, biegnącym równolegle do północno-zachodniego wybrzeża Majorki. Zróżnicowany teren i szczyty górskie przedstawiają spory kontrast z łagodnym, wschodnim wybrzeżem. Warto wypożyczyć samochód i wyruszyć w kierunku Soller, Deia i Valldemossa, jak również do mniej znanych miejscowości w głebi lądu.