Ibiza

Niegdyś miejsce docelowe europejskich hippisów, obecnie Ibiza jest jednym, wielkim, słonecznym i pływającym techno party. Silnie ustanowiona pozycja jednej z najmodniejszych, europejskich letnich wycieczek gwarantuje intensywne i skandaliczne życie uliczne i nawet dziksze życie nocne. Plaże dla nudystów, modne kawiarnie oraz odważne sklepy czynią Ibizę wielkim, szeroko rozpoznawalnym kurortem.

Stolicą wyspy jest maisto Ibiza (Eivissa), które znajduje się zaledwie siedem kilometrów od lotniska. To urocze, historyczne miasteczko charakteryzuje się ekscytującym życiem nocnym skupionym w okolicy ‘Sa Penya’ w pobliżu portu, które jest domem dla jednych z najlepszych klubów nocnych na Ibizie, a także wielu wspaniałych barów i restauracji. Zaledwie kilka minut jazdy autobusem na południe znaleźć można jedne z najpiękniejszych na wyspie plaż w ‘Platja de ses Salines’ i ‘Platja d’es Cavallet’.

Na wschód od miasta Ibiza, na wybrzeżu, znajdują sie trzy najpopularniejsze miejsca docelowe wycieczek turystycznych, które mają tę zaletę, że będąc usytułowanymi w pobliżu plaży są także w niewielkiej odległości od stolicy życia nocnego. ‘Playa d’en Bossa’ jest największa i posiada własne, wspaniałe kluby nocne. Plaże ‘Figueretas’ i ‘Talamanca’ są mniejsze, ale również cieszą się sporym powodzeniem.

Znacznie bardziej ‘cyrkowy’ niż Ibiza i jej okolice jest znany kurort San Antonio (Sant Antoni de Portmany) na zachodnim wybrzeżu. W zalezności od punktu widzenia, można tu być światkiem najbardziej wyuzdanych/ekspresyjnych zachowań bez zahamowań. Miejsce to przepełniają głównie młodzi single z północnej Europy, którzy w dzień śpią na plaży a nocą szaleją w znanych klubach ze sławnymi DJ-ami.

Nie cała Ibiza poświęcona jest dzikiemu życiu nocnemu. W rzeczywistości, większość północnej części wyspy składa się z dziewiczego lasu, który okazuje się być coraz bardziej popularny wśród rowerzystów i spacerowiczów. ‘Santa Eulalia’ (‘Santa Eularia de’es Riu’) na wschodnim wybrzeżu Ibizy jest trzecią najczęściej odwiedzaną przez turystów miejscowością, która od dawna ma już wyrobioną renomę jako ośrodek szczególnie popularny wśród rodzin i par. Życie nocne tego kurortu jest znacznie bardziej wystatkowane. Znaleźć w tej okolicy można kilka całkiem spokojnych, piaszczystych i urokliwych plaż, takich jak piękna ‘S’Argamassa’. Pobliskie miejscowości ‘Es Cana’ od północy i ‘Cala Llonga’ na południu również znajdują swoje upodobanie wśród rodzin.

Linia brzegowa północno-wschodniej Ibizy składa się z niezliczonych małych zatoczek i jednych z najbardziej urokliwych plaż na całej wyspie. Dwiema bazami najlepszymi do rozpoczęcia odkrywania północy są spokojne ośrodki rodzinne ‘Portinatx’ i ‘Puerto San Miguel’, które zapewniają łatwy dostęp do pięknych wiosek, usytułowanych wśród leśnych krajobrazów, a także baśniowch małych plaż, z dala od rzeszy turystów.