Sewilla

Sewilla, stolica Andaluzji, jest pięknym, zabytkowym I jednym z największtch miast Hiszpanii. Według legendy, Sewilla została założona przez Herkulesa, a zgodnie z kanoenem literatury, mieszkał w niej słynny uwodziciel i pogromca serc niewieścich, Don Juan.

Kręte, brukowane uliczki miasta prowadzą zwiedzających do ukrytych przed okiem niewtajemniczonych barokowych kościołów, przytulnych placów i skwerów, światowej sławy muzeów i pachnących restauracji i barów. Sewilla znana jest jako ‘biegun ciepła’ w Hiszpanii i latem temeperatury mogą osiągnąć tu nawet 50ºC dlatego lipiec i sierpień nie są najlepszymi miesiącami wizyty tego niezaprzeczalnie pięknego centrum historycznego Andaluzji.

Sewilla obfituje w atrakcje turystyczne i zasługuje na co najmniej trzy dni by się nimi nasycić. Więcej czasu spędzonego w tym miesćie znaczyć będzie więcej dobrze spędzonego czasu, który z pewnością nie zawiedzie żadnego turystę. Centrum miasta stanowi intrygujacy labirynt starych, krętych uliczej i przestronnych aleji, które dzielą Sewillę na poszczególne regiony. Głównym regionem miasta jest ‘El Arenal’ (Piaszczysty Rejon) w jego zachodniej części, która mieścił niegdyś port. Santa Cruz, średniowieczna dzielnica żydowska we wschodniej części Sewilli, jest prawdopodobniej najbardziej malowniczym rejonem miasta. ‘Calle de las Sierpres’ to ruchliwy deptak handlowy w północnej dzielnicy miasta. Region ‘La Macarena’ prezentuje interesującą mieszankę kościołów w stylu barokowym i Mudejarów (‘udomowionych Muzułmanów’) wraz z tradycyjnymi barami tapas. Wielbicieli zakupów zachwyci tutaj Calle de la Feria – wąska, tętniąca życiem uliczka targowa, pełna małych, kolorowych sklepików.