Mijas

Mijas jest regionem leżącym 20km na zachód od Malagi, w skład którego wchodzą takie miasta jak Mijas Pueblo, Fuengirola, Las Lagunas, La Cala czy Calahonda. Zarówno Mijas Costa jak i Mijas Pueblo często są nazywane po prostu Mijas, co może być powodem nieporozumień.

Mijas Pueblo jest malowniczym, białym miasteczkiem położonym na górze, z którego rozpościera się spektakularny widok na Morze Śródziemne. Mijas od dawna przyciąga ogrom turystów, zafascynowanych tutejszą architekturą w dawnym hiszpańskim stylu, bielonymi wapnem domkami, brukowanymi uliczkami i zjawiskowym widokiem. Osiołki są wizytówką miasteczka Mijas, które oferuje przejażdżkę tzw. ‘burro taxi’ czyli osiołkową taksówką.

Z kolei Mijas Costa przyciąga spragnionych słońca turystów 12-stoma kilometrami wspaniałych plaż, sportami wodnymi i wysoce rozwiniętym sektorem turystycznym. Rejon ten oferuje hotele wszystkich kategorii, pierwszej klasy pola golfowe i wszelkiego rodzaju rozrywki, np. parki wodne. Popularną, jednodniową wycieczką zarówno dla turystów jak i tubylców jest wizyta na torze wyścigów konnych, który regularnie przyciąga pokaźne tłumy wielbicieli widowiska i zakładów konnych.