Marbella

Marbella jest jednym z pierwszych resortów turystycznych na Costa del Sol i rozsławiona została jako Europejski ‘plac zabaw’ dla sławnych i bogatych, kojarzony z luksusowymi hotelami, kasynami, wielomilionowymi jachtami i samochodami Ferrari. Będąc zaledwie 30 minut na zachód od lotniska w Maladze, którego oferta stale poszerza się o tanie linie lotnicze, Marbella stała się popularnym miejscem odwiedzin setek tysięcy turystów każdego roku.

Stare Miasto zachowuje tradycyjną, hiszpańską atmosferę. Niektóre budynki na bocznych uliczkach w starej dzielnicy miasta sięgają XVI wieku. Wzdłuż całej starej części miasta znaleźć można wiele małych placy z barami i drzewami pomarańczy, co tylko dodaje do atmosfery i uroku miejsca.

 

Na zachód od głównej części Marbelli znajduje się ekskluzywna, przybrzeżna dzielnica Puerto Banus, miejsce kotwiczenia jachtów i motorówek. Tutaj spotkać można sławnych i bogatych, robiących zakupy w takich sklepach światowej mody jak Gucci, Prada czy Louis Vuitton. Avenida del Mar jest główną nadmorską promenadą miasta, zapełnioną licznymi barami i restauracjami serwującymi jedynie najlepszej jakości dania i napoje. Tradycyjnym specjałem lokalnym są owoce morza, którymi rozkoszować można się w małych restauracjach na plaży, zwanych ‘chirinquitos’.

Okolice Marbelli i Buerto Banus znane są z licznych pól golfowych, które przyciągają z całego świata rzesze miłośników tego sportu. Wielbicieli słońca i sportów na świeżym powietrzu zachęci również szeroka oferta klubów tenisowych, ośrodków jeździeckich, wypożyczalni rowerów oraz centra sportów wodnych, np. surfing i windsurfing, czy lotniczych, takich jak paralotniarstwo.

Bezsprzecznie, jednym z powodów popularności jaką cieszy się Marbella jest pogoda. Średnia temperatura 19-stu stopni Celsiusza oraz 320 słonecznych dni w roku czyni to miejsce wyjątkowym w skali europejskiej.