Malaga

Malaga jest jednym z głównych rejonów turystycznych na Costa del Sol (Wybrzeżu Słońca). Region Malagi jest szeroko rozpoznawalny dzięki swojej historycznej architekturze, kuchni śródziemnomorskiej, winom, plażom oraz miejscu narodzin samego Pablo Picasso.

Miasto Malaga ma również bogatą historię i należało niegdyś do Maurów, o czym świadczyć może chociażby Forteca Alcazaba wybudowana w centrum miasta. Obecnie, to kosmopolityczne miasto szczyci się swoją gastronomią, festynami oraz rosnącą popularnością zarówno wśród obcokrajowców jak i samych Hiszpanów.

Przybrzeżny rejon Malagi, Costa del Sol, odznacza się unikalnym klimatem. Dzięki rozległym pasmom górskim od północy, region Malagi jest chroniony przed wiatrami, co skutkuje najwyższą średnią temperatur w Hiszpanii i ponad 300-oma dniami pełnymi słońca. Wiele miast w prowincji Malaga jest równie popularnych, co sama Malaga, np. Marbella, Ronda, Mijas, Torremolinos, Nerja czy Fuengirola.

Malaga znana jest nie tylko jako centrum kulturalne lecz także jako miejsce, w którym można dobrze zjeść. Tubylcy uwielbiają swoją kuchnię dlatego też to właśnie w barach i restauracjach odbywa się znamienita część życia towarzyskiego. Sam Antonio Banderas, światowej sławy aktor i producent filmowy, pochodzący właśnie z Malagi, jest właścicielem jednego z tapas barów w centrum miasta. Najbardziej typowym jedzeniem Malagi jest smażona ryba i dlatego też oferta w tym zakresie jest ogromna i bardzo zróżnicowana. Wiele restauracji serwuje ‘menu del dia’ (menu dnia), które składa się z 3 dań, chleba jako przystawki oraz napojów i kosztuje najczęściej nie więcej niż 7€.

Malaga jest często określana jako ‘costa del golf’ (wybrzeże golfowe) ze względu na dużą liczbę światowej klasy pól golfowych. Dla rodzin, dostępne są również parki wodne, parki safari oraz ogrody zoologiczne.