Malaga – Zwiedzanie

Malaga – Katedra i muzeum

W samym sercu starego miasta, znajduje się XVI-sto wieczna katedra, zbudowana w miejscu pierwotnego meczetu. Lokalni mieszkańcy nazywają ją ‘La Manquita’ (jednoręka) ponieważ brakuje jej jednej wieży.

Alcazaba

Ten pochodzący z IX wieku pałac mauretański jest wart zwiedzenia. Znajduje się on w centrum miasta tuż przy Paseo del Parque. Od strony wejścia do Alcazaby jest też odrestaurowany budynek teatru rzymskiego.

Muzeum Picassa Málaga

Muzeum Picassa w Maladze znajduje się w Pałacu Buenavista, renesansowym budynku z XVII wieku. Muzeum posiada ponad 200 dzieł sztuki Picassa; obrazy, rysunki, rzeźby, ceramiki i ryciny, świadectwa płodnej kariery artystycznej Picassa. Ekspozycja zawiera również fenickie pozostałości budynku odnalezione podczas jego renowacji.

Zamek Gibralfaro

Wzniesiony na górze, dla obrony położonej niżej starszej twierdzy Alcazaby, XIV wieczny zamek Gibralfaro został wybudowany przez muzułmańskiego władcę Grenady, Jusufa I. Nazwa góry, na której znajduje się zamek, wywodzi się z języka arabskiego i znaczy ‘Góra Latarni’ gdyż służyła ona dawniej jako znak nawigacyjny. Z zamku rozpościera się wspaniały widok na Malagę, a w słoneczny dzień także na góry Atlas w Maroku, po drugiej stronie cieśniny Gibraltarskiej. Wewnątrz zamku, zwiedzić można interesujące muzeum wojskowe.