Andaluzja

Najbardziej północny region Hiszpanii, Andaluzja, jest miejscem narodzin wielu hiszpańskich tradycji I zwyczajów, takich jak walki byków, tapas, flamenco czy samej gitary. Prowincja Andaluzja zajmuje prawie 20% całej Hiszpanii i oferuje jedne z najgłośniejszych i najbarwniejszych fiest.

W Andaluzji, zwłaszcza w regionach Malagi, Sewilli, Kordoby i Grenady, wielkanocne procesje są widowiskowe i mistyczne, lato najgorętsze a mieszkańców cechuje zamiłowanie do zabawy oraz silne więzi rodzinne.

Andaluzja może poszczycić się nie tylko posiadaniem najsłynniejszego, historycznego budynku Hiszpanii, Alhambry w Grenadzie. Współczesna Andaluzja staje się miejscem coraz modniejszym i kosmopolitycznym z miastami takimi jak Sewilla, Kordoba, Kadiz i Malaga, które z roku na rok zapełniają się modnymi butikami, stylowymi barami i eleganckimi restauracjami.

Andaluzja jest krainą pełną niespodzianek i sprzeczności. Z dala od miejsc najczęściej uczęszczanych przez turystów na wybrzeżu, można znaleźć jedne z najczystszych i najpiękniejszych plaż kraju a w głąb lądu także zielone wzgórza, białe wioski, rozległe rezerwaty przyrody (jedna piąta terenu Andaluzji jest pod ochroną środowiska) oraz ośnieżone szczyty najwyższego łańcucha górskiego Hiszpanii, Sierra Nevada.